Panská uspěla na Pražském filmovém kufru!

I letos se konal, pandemii navzdory, celopražský filmový festival žáků základních a středních škol, do něhož bylo přihlášeno celkem 165 filmů. V sobotu 7. listopadu proběhl on-line „Fest den“, kde se v průběhu celého dne diskutovalo s profesionálními filmaři, promítaly se soutěžní filmy a vyhlašovali se i vítězové. Naši žáci uspěli hned v několika kategoriích.

Cenu za „nejlepší dokument nebo reportáž“ získal absolventský snímek Mariny Komárkové, Štěpána Doležala, Kristiána Tomana a Niny Sibinské Straight Record.

Cenu za nejlepší film v kategorii „Film do minuty“ obdržely za snímek Nálepky, pojednávající o tématu sebelásky, Natálie Štychová (a Nora Škarvadová).

Ve vedlejší sekci „(Ne)bezpečnej svět“ v kategorii dokumentů zvítězil absolventský film Davida Stejskala, Mariky Komárkové a Báry Obrdové 90/60/90.

Řada dalších našich studentů získala čestná uznání. To obdržel Ondřej Heinz (3. H) za námět svého animovaného filmu Předsudky, další uznání obdrželi bývalí čtvrťáci za absolventské filmy: Daniel Tisoň za zvuk filmu Mimosa, Petr Vaněk za kameru filmu Vítěz, Maxmilián Klimeš s Tadeášem Motejlkem za scénář filmu Bomba, vole!, Adéla Kelbichová za střih filmu Kluch a Johan Čapek za kameru filmu Island.

Oceněným gratulujeme!