Adventní jarmark na Panské potěšil i pomáhal

V pátek 22. prosince 2017 proběhl 4. ročník dnes již tradičního adventního jarmarku SPŠST Panská – vánoční školní slavnosti s charitativním přesahem.

Náhodní i nenáhodní kolemjdoucí, studenti a učitelé měli možnost pořídit si drobná umělecká díla (fotografie, obrazy, přáníčka…) z autorských dílen svých kolegů nebo spolužáků. Kdo nestihl napéct cukroví či perníkové dekorace, měl jedinečnou možnost ochutnat a za drobný peníz zakoupit dobroty třeba i na svou štědrovečerní tabuli. A ač nám počasí tentokrát přálo a nemrzli jsme ani nemokli, určitě přišla k chuti nabídka horkých nápojů nebo delikátní domácí burgery s láskou připravované absolventy naší školy.

Ke skvělé atmosféře přispěl pestrý kulturní a společenský program:

  • Více i méně improvizovaná pěvecká vystoupení, sborově zazpívané koledy za doprovodu klavíru či akordeonu.
  • Pravý vánoční stromek s krásným zdobením a možností přidat na něj své vlastní přání.
  • Fotokoutek, odkud si zájemci mohli rovnou odnést na památku vtipnou vánoční fotografii se svými kamarády či láskami.
  • A v neposlední řadě možnost na chvíli se zastavit v předvánočním shonu, potkat se a popovídat s přáteli, kolegy, známými.
  • K vrcholům pak bezesporu patřila dražba pestré nabídky filmových plakátů.

Celý výtěžek akce, který činil zatím rekordních 16 049 Kč, bude věnován LORM – Společnosti pro hluchoslepé, z. s. Propagační a osvětové materiály zviditelňující poněkud opomíjenou problematiku takto postižených osob, byly na našich stáncích rovněž k dispozici.

Všem, kteří se podíleli na zdaru a úspěchu adventního charitativního jarmarku, ať už organizačně, příspěvkem nebo vlastnoručním výrobkem, srdečně děkujeme.