Cisco Networking Academy

Co je CNA

Na naší škole funguje od podzimu 2001 lokální pobočka CISCO Networking Academy.

CNA je celosvětový e-learningový program, který vyvinula firma CISCO - světový leader ve výrobě síťových zařízení.

CNA nabízí řadu studijních programů z nichž naše lokální pobočka má autorizaci na program CCNA a IP telephony. Vzhledem k obrovskému zájmu našich studentů a naopak nedostatečnému zájmu z řad komerčních zákazníků v posledních letech otevíráme výhradně kurzy pro naše interní studenty.

Kdo se může do CNA přihlásit

Obvykle otevíráme v září až říjnu jednu třídu (pro 16 studentů) prvního semestru CCNA Exploration pro zájemce z řad studentů třetích ročníků všech studijních oborů.

Po dokončení prvního semestru otevíráme pro zájemce (obvykle již z řad čtvrtých ročníků) druhý semestr CCNA Exploration. Pokud se některým studentům podaří dodělat druhý semestr dostatečně brzo tak, aby stihli do maturit dokončit ještě semestr třetí, jsme schopni jim ho otevřít, ale příliš často k tomu obvykle nedochází.

Kde pokračovat dále

Další semestry si mohou studenti dodělat například na některé z vysokých škol, která CNA také provozuje. Kompletní seznam je k nalezení na webu www.netacad.cz, ale pochopitelně studium mohou dokončit také na jakékoliv jiné pobočce CNA kdekoliv na světě.

Kde se dozvím více

Pokud se chcete dozvědět více o programu CNA obecně, je nejlépe prostudovat web www.netacad.cz, pokud potřebujete bližší informace o studiu na naší lokální pobočce, napište mi mail na serych [at] panska [dot] cz nebo mě osobně navštivte v kabinetu v Panské.

Ing. Jakub Šerých