Úspěchy na festivalech Černá věž a Pražský filmový kufr!

Na 9. ročníku filmového festivalu Černá věž v Českých Budějovicích obdržel hlavní cenu v kategorii „Dokument“ film Jan Borna autorské dvojice Karolína Volfová a Patricie Malínská. Na filmu s nimi spolupracoval i náš dřívější absolvent Radovan Táborský.

Stejný tým si za Jana Bornu odnesl cenu již o týden dříve, když na soutěžní přehlídce Pražský filmový kufr obdrželi cenu za nejlepší „Dokument a reportáž“ v kategorii 16-20 let. Ve stejné věkové kategorii, ale v sekci „Film do minuty“, pak bodovala studentka 2. H Adéla Semerádová se snímkem Ticho!.

Filmy z Panské uspěly i ve vedlejších sekcích. Dokument Hledání ztracené tmy (Tomáš Kosek, Filip Hecl, Eliška Nováková) zvítězil v kategorii „Zeleným objektivem“, v sekci „Moje místo“ obdržel cenu dokument Cholia (Josef Schmidt, Patrik Mottel, Denisa Slavíčková) a už starší snímek Automutilace Kateřiny Kohoutové a Kristýny Maškové získal Cenu odborné poroty v sekci „(Ne)bezpečnej svět“. Další filmy (Inhaereo, Život rostliny) pak dostaly nejrůznější zvláštní uznání.

Vítězům gratulujeme!