Filmy z Panské na festivalech a v televizi!

Zkraje školního roku se stihlo uskutečnit několik filmových festivalů a přehlídek, na nichž bodovaly i filmy našich studentů či absolventů.

V polovině září se konala tradiční Rychnovská osmička, kde v kategorii Studentských filmů získal Zvláštní uznání dokument Andrieny Rollerové, Tomáše Čapka a Filipa Thumy „Inža kouří Klejky“ o divadelním herci a autorovi Lumíru Tučkovi.

Začátkem října si pak z festivalu ARS film v Kroměříži odnesly cenu hned tři naše absolventské snímky. Dokument „Kluch“ Adély Kelbichové, Františka Majera a Jonáše Bendy o zpěvákovi revivalové skupiny Queenie získal 2. cenu v kategorii Filmy o umění. Taktéž 2. cenu, tentokrát v kategorii Experimentální tvorba a videoart, obdržel film „Mimosa“ Daniela Tisoně a Natálie Andělové, v němž se kombinují postupy hraného, dokumentárního i animovaného filmu. K Jonášovi Urbánkovi (a Sáře Čejková) pak putuje diplom za 3. místo v kategorii Animovaný film, v níž bodovali s filmem Indiáni na kolečkách.

23. října pak TV Nova v rámci pořadu Noc filmových nadějí odvysílá dokumentární film Davida Stejskala, Mariky Komárková a Barbory Obrdové „90/60/90“.