Advent s fyzikou

Od 1. 12. do 24. 12. 2020 si mohli žáci školy vyzkoušet 24 fyzikálních většinou experimentálních úloh, na jejichž vyřešení měli vždy 24 hodin. V rámci Adventu s fyzikou si mohli vyzkoušet experimenty z různých oblastí fyziky. Úlohy a experimenty byly připravovány během listopadu, kdy byla většina obchodů z důvodu opatření vlády zavřená. Proto byly voleny takové experimenty, k nimž bylo možné pomůcky snadno najít v domácnosti. Žáci měli za úkol experiment zrealizovat a vysvětlit. Do celé akce se zapojilo 12 žáků z prvního a druhého ročníku školy a mezi tři nejlepší patří (zatím v abecedním pořadí) tito žáci:

  • Bláha Matěj (třída 19D)
  • Honzíková Kristýna (třída 19L)
  • Válek Jan Martin (třída 19M)

Všichni, kteří se do experimentování zapojili, zaslouží poděkování. V předvánočním čase, kdy se maminky snažily byt uklidit a mít vše nachystáno na sváteční dny, nebylo asi snadné experimentovat s vodou, kuchyňskou váhou, jarem či pouštět na zem hrací karty!

Ze všech zaslouží vyzdvihnout Matěj Bláha ze třídy 19D, který odpovědi na všechny zadané otázky zasílal formou krátkého videa. Na ukázku tři z nich:

Stránka, na které se postupně objevovala zadání úloh a kde jsou nyní uvedena i řešení: http://jreichl.com/fyzika/show/2020_advent/2020_advent.htm

Vyhlášení vítězů včetně pořadí proběhne, až vládní opatření opět dovolí se vidět ve škole osobně.