LEGO: Robosoutěž

[Mgr. Jakub Mikoláš] V úterý 20. 11. 2018 jsme se s jedním tříčlenným týmem složeným ze dvou studentů z prvního ročníku (David Serédi, Jiří Černoch) a jedním studentem ze druhého ročníku (Matěj Marek) zúčastnili akce jménem „Robosoutěž“. Soutěž se konala na ČVUT FEL na Karlově náměstí.

Každý tým měl složit a naprogramovat svého LEGO robota, který měl za 1,5 minuty projet co největší část bludiště a cestou nenarazit do "ducha" (z lega sestavený robot, který při nárazu do robota ubere jeden život ze tří). Inspirace videohrou Pac-Man.

Celkem se soutěže účastnilo 38 týmů. Začínalo se dvěma předkoly, k postupu z předkola bylo zapotřebí získat minimálně 20 bodů z obou dvou jízd. Zde jsme nasbírali krásných 38 bodů, takže jsme hravě postoupili do vyřazovací části soutěže.

Zde jsme narazili na těžkého soupeře, který hned ze začátku díky své rychlosti získal bodový náskok, ale chvíli se díky své nepřesnosti zasekl a nemohl se hnout. Díky našemu sice pomalejšímu ale velice přesnému robotovi jsme začali soupeřův náskok stahovat, ale bohužel časový limit byl moc krátký na to, abychom soupeře předehnali. Bohužel jsme zde vypadli, ale s pouhým rozdílem 3 bodů. Ve výsledku jsme se umístili na krásném 17. místě. Před námi se umístili většinou třetí nebo čtvrté ročníky středních škol, první a druhé ročníky jsme nechali v tabulce za sebou.

Myslím si, že v dalších letech máme naděje na mnohem lepší umístění než letos.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=VcfM-x3kId8