Panská na Rychnovské osmičce!

[Mgr. Miloš Kameník] Absolventské filmy opět bodovaly na přehlídce amatérských a studentských filmů, která se začátkem září každoročně koná v Rychnově nad Kněžnou.

V letošní porotě zasedli režisér Roman Vávra nebo dokumentaristé Miroslav Janek a Rudolf Adler. Dokumentární portrét výtvarnice Elišky Podzimkové nazvaný Polojasná autorů Barbory Benešové, Filipa Pavlíka a Kristýny Justové získal 1. cenu v kategorii dokumentů. Stejný snímek obdržel i Cenu Impuls Hradec Králové. Peklo na míru od Petra Sulana a Jany Maškové zase zvítězilo v kategorii „Videoklip a experimentální tvorba“ a navíc obdrželo i Cenu VčVSAFV a Kooperativy.

Pitva 8000
Dokument "Pitva 8000" 

Studentskou kategorii pak zcela ovládly filmy z naší školy. První cenu získala animovaná adaptace balady K. J. Erbena Vrba (D. Dittrichová, K. Netušilová, J. Kaiprová a J. Žabová), druhá cena putuje za Matyášem Hrochem a Tomášem Ňarjašem s dokumentem Pitva 8000, třetí cenu si odnesl Marek Sosna za animovanou Machinu a zvláštní uznání pak získala Tereza Motýlová za dokument Marek. Marek Sosna navíc obdržel za svou animaci zvláštní uznání už v srpnu na Start Filmu v Bystřici nad Pernštejnem.

Gratulujeme!