Sobota s digitální průmyslovkou

[Ing. Jiří Novotný, foto: Mgr. Jaroslav Reichl] Tak jako v minulých letech byla u nás druhá prosincová sobota věnována digitální průmyslovce. Nejen zájemci o studium se mohli přijít podívat, jakou náplň mají obory Audiovizuální technika a Globální síťové technologie. V televizním studiu viděli ukázku natáčení zpravodajství, ve zvukovém studiu si zkusili dabing a v dílně elektro si postavili vlastní jednoduchý výrobek. Naši současní žáci se pak pochlubili vlastními výtvory v laboratoři digitální techniky a ve vedlejší místnosti inteligentním robotem. A to ještě není vše. V kinosále byla ukázka práce filmového promítače, v laboratoři elektro speciální měřicí přístroje, také byla ukázka z postprodukce a v neposlední řadě viděli také ukázku z fyziky něco z práce IT specialisty a telefonního specialisty.

Důležité byly také informace o přijímacím řízení, maturitních zkouškách a uplatnění absolventů. Informace mohli návštěvníci získat formálně od vedení školy, tak i neformálně od přítomných učitelů a žáků.

Návštěvníků přišlo o něco více než v minulých letech a doufáme, že se jim u nás líbilo. Děkujeme za pomoc při organizaci akce také všem kolegům a žákům.