Absolventi Panské na festivalu v Jihlavě

21. října 2022

[Mgr. Miloš Kameník] Příští týden se v Jihlavě uskuteční Mezinárodní festival dokumentárních filmů a hned v několika jeho programových sekcích se objeví snímky nedávných absolventů Panské.

Poeticky laděný celovečerní film Anny Petruželové nezvykle nazvaný za jak dlouho začnou pejska pálit tlapičky po tom co vystoupí na dálnici? bude v hlavní soutěži „Česká radost“. Krátký snímek Krajina popela Elišky Plechatové pak bude soutěžit v sekci „Exprmntl.cz“, do níž se vybírají experimentální filmy. V nesoutěžní sekci „UTB uvádí“ bude promítnut dokument Štěpána Uždila Rozpitej, v sekci „FAMU uvádí“ film Uchem jehly Jana Mesanyho, který na Panské i vyučuje a ve stejné sekci uvidí diváci i několik krátkých filmů Šárky Leinweberové (Columna vertebralis, Žena, co nás baví, A přece se točí…). Pouze v on-line programu se pak v sekci „My street films“ představí snímek Kryštofa Kindla Ježek v kleci. 

Řada dalších absolventů se pak objeví v titulcích nejen v kolonce režie, například kameraman Kryštof Čížek nasnímal film Serpentis, který soutěží v sekci „Krátká radost“. 

 

Další aktuality

Výuka ve firmě Vantage

Minulý týden proběhla výuka 3. ročníků FTT a AVT ve firmě Vantage. Studenti se seznámili se...

Fyziklání

V pátek 10. 2. 2023 se konal další ročník Fyziklání. Ve velké konkurenci se poměrně dobře umístily...

Tento web ukládá pouze nezbytné technické či relační cookies pro provoz webu. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné je odebrat. View more
Beru na vědomí