Filmový klub Panská

Filmový klub panská

Filmový klub Panská při naší střední škole promítá již od února 2016, kdy šlo o ojedinělé filmové projekce. Od té doby prošel značným vývojem a v současnosti promítá pravidelně.

Čtyřicetimístný kinosál prošel v roce 2020 rozsáhlou rekonstrukcí, během které došlo k instalaci klimatizace
a prostorového zvukového systému 5.1. Díky iniciativě studentů bývá také standardně před samotnou projekcí podáváno malé občerstvení.

Filmový klub Panská je členem Asociace českých filmových klubů.

Školní kinosál v Panské

Co se promítá?

Snažíme se divákům nabídnout klasiky české i světové kinematografie doplněné o kvalitní současné filmy. A místy program zpestříme kultovními bijáky nebo naopak zapomenutými či přehlíženými klenoty. 

Některé akce mají na naší škole již dlouhou tradici. Navázali jsme například na pořádání oblíbených filmových nocí, jakýchsi celonočních tematicky zaměřených filmových maratonů. K diskuzím se studenty jsou též zváni filmoví tvůrci. Náš klub navštívili například režisérka Olga Dabrowská, producent Adam Dvořák či režiséři Jan Haluza a Andy Fehu.

Standardně promítáme z digitálních nosičů, pravidelně ale zařazujeme i projekce z 35mm filmového pásu. 

Kdy se promítá?

Projekce jsou přístupné všem studentům a zaměstnancům školy bez ohledu na obor studia. Pokud není uvedeno jinak, jsou zdarma a vždy jim předchází lektorský úvod.

Promítání probíhá jednou týdně v pondělí od 17.30 a program klubu je také pravidelně zveřejňován na facebookových stránkách a na instagramu.

Aktuální program

Tento web ukládá pouze nezbytné technické či relační cookies pro provoz webu. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné je odebrat. View more
Beru na vědomí