Cesta za snem

20. října 2023

Ve středu 18.10. byla u nás ve škole zahájena akce s názvem Cesta za snem, Open race. Do posilovny byl organizátory, panem Šprynarem a panem Volfem, nainstalován handbike, trenažér pro vozíčkáře, na němž budou v následujících sedmi dnech najíždět studenti, ale i kantoři kilometry. Smyslem akce není jen ujet co nejvyšší počet kilometrů a zvítězit tak mezi ostatními školami, jež se rovněž akce účastní. Cílem je také poukázat na to, že život hendikepovaných lidí nekončí spolu s jejich vozíčkem, ale že mohou žít v mnoha ohledech plnohodnotný život stejně jako lidé bez postižení. A zároveň bychom si při tom, když vsedáme na trenažer, měli všichni uvědomit, jak křehký je moment, kdy se nám může stát úraz, jehož následky budou již nevratné.

Na handbiku šlapou, či spíše točí rukama, všichni žáci v rámci hodin TV, nicméně hanbike se nezastaví ani v podvečerních a večerních hodinách. Ve čtvrtek Tobiáš Pospíšil ze třídy 1.G „natočil“ celkem 25 km! V tuto chvíli máme ujeto přes 500 km.

Průběžné výsledky

 

Fanděte nám, a hlavně přijďte si zatočit do posilovny😊

 

Další aktuality

Výtvarná soutěž

Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady o.p.s. pořádalo výtvarnou soutěž pod záštitou...

Tento web ukládá pouze nezbytné technické či relační cookies pro provoz webu. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné je odebrat. View more
Beru na vědomí