Čeští tvůrci ve Filmovém klubu v Panské!

14. května 2024

[Mgr. Miloš Kameník] I letos kulturní život na Panské obohacoval pondělní Filmový klub pod novým vedením Nikoly Micajové a Filipa Šnajdara.

Vedle obvyklých projekcí proběhla i letos (22. března) tradiční Filmová noc, letos na téma „queeriosity – extravaganza“, během níž studenti zhlédli několik klasických i „béčkových“ celovečerních filmů.

Letošní novinkou se pak stala sekce „Studenti promítají“, kde studenti dostávají prostor vybrat film dle svého uvážení a odborně jej uvést.

Mezi nejpodnětnější se nepochybně řadí projekce, které doprovázely diskuze s přítomnými tvůrci. Hned zkraje října se na chvíli na Panskou vrátil absolvent FTT Albert Hospodářský. Uvedl svůj celovečerní debut Brutální vedro (2023), jenž už před tím získal Zvláštní uznání na MFF Karlovy Vary hlavní cenu na Finále Plzeň!

Na podzim následovaly projekce experimentálně pojatého filmu Jana Bušty á-B-C-D-é-F-G-H-CH-í-Jonestown a hudebního dokumentu Příliš pozdě zemřít mladý Davida Havase a Ivo Pospíšila.

Sál k prasknutí pak byl v pondělí 29. ledna 2024, kdy mezi nás zavítal pedagog a režisér Jan Vejnar, aby představil debut Přišla v noci, následně oceněný Cenami filmové kritiky i Českými lvy. Režisér sebou přivedl i střihače Jakuba Vansu a bylo tak možné detailněji nahlédnout i do postprodukčního procesu.

26. února jsme promítli celovečerní dokument Rozsviť světlo, ať je vidět (film produkoval absolvent Panské Petr Koza) o skupině Už jsme doma, jejíž frontman Miroslav Wanek poté, společně s režisérem Radimem Špačkem, pohovořil s diváky.

Posledním hostem se pak koncem března stal hudebník a v 90. letech i příležitostný herec Jan Čechtický, který přišel zavzpomínat na vznik snímku Davida Ondříčka Šeptej (1996).

Poděkování za finanční podporu patří Spolku rodičů a přátel školy Panská.

Další aktuality

Výtvarná soutěž

Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady o.p.s. pořádalo výtvarnou soutěž pod záštitou...

Tento web ukládá pouze nezbytné technické či relační cookies pro provoz webu. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné je odebrat. View more
Beru na vědomí