Čeští tvůrci ve Filmovém klubu v Panské!

15. září 2023

[Mgr. Miloš Kameník] I v loňském roce přinesl Filmový klub, pod novým vedením Nikoly Micajové a Filipa Šnajdara, našim studentům řadu nezapomenutelných projekcí. Mezi ty nejpodnětnější se nepochybně řadí ty, které doprovázely diskuze s přítomnými tvůrci.

Zkraje školního roku se představili svými absolventskými filmy naši pedagogové – Tomáš Janáček, Luboš Kučera a Jan Vejnar. Tomáš Bojar poté představil hojně diskutovaný dokument Zkouška umění (2022). Následovala projekce filmu Banger (2022), o němž přišli diskutovat režisér Adam Sedlák, kameraman Dušan Husár a producent Jakub Jíra. Posledně jmenovaný je absolventem Panské, stejně jako producent filmu …a pak přišla láska (2022) Jan Syruček, jenž přišel se studenty diskutovat v druhém pololetí. Pozvání přijal i režisér Tomáš Winski s milostným dramatem Hranice lásky (2022). Méně zvyklý pohled reprezentoval Ondřej Vavrečka s experimentálněji laděným snímkem Osobní život díry (2021). Závěrečná diskuze se pak týkala komedie Kdyby radši hořelo (2022), o níž s našimi studenty diskutovali režisér Jan Koloman Rybanský, střihač Alan Sýs a scenárista a pedagog Lukáš Csicsely.

Zvát české tvůrce plánujeme i v tomto školním roce. První promítání v letošním školním roce odstartuje – 2. října v 17:00 – debut Alberta Hospodářského Brutální vedro (2023), jenž získal Zvláštní uznání na MFF Karlovy Vary a jehož režisér, absolvent FTT Panská, přijde na diskuzi po filmu.

Na pravidelné pondělní projekce od 17:00 v našem kinosále tak zveme všechny naše studenty i pedagogy.

 

Další aktuality

Výtvarná soutěž

Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady o.p.s. pořádalo výtvarnou soutěž pod záštitou...

Tento web ukládá pouze nezbytné technické či relační cookies pro provoz webu. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné je odebrat. View more
Beru na vědomí