Čeští tvůrci ve Filmovém klubu v Panské!

15. září 2023

[Mgr. Miloš Kameník] I v loňském roce přinesl Filmový klub, pod novým vedením Nikoly Micajové a Filipa Šnajdara, našim studentům řadu nezapomenutelných projekcí. Mezi ty nejpodnětnější se nepochybně řadí ty, které doprovázely diskuze s přítomnými tvůrci.

Zkraje školního roku se představili svými absolventskými filmy naši pedagogové – Tomáš Janáček, Luboš Kučera a Jan Vejnar. Tomáš Bojar poté představil hojně diskutovaný dokument Zkouška umění (2022). Následovala projekce filmu Banger (2022), o němž přišli diskutovat režisér Adam Sedlák, kameraman Dušan Husár a producent Jakub Jíra. Posledně jmenovaný je absolventem Panské, stejně jako producent filmu …a pak přišla láska (2022) Jan Syruček, jenž přišel se studenty diskutovat v druhém pololetí. Pozvání přijal i režisér Tomáš Winski s milostným dramatem Hranice lásky (2022). Méně zvyklý pohled reprezentoval Ondřej Vavrečka s experimentálněji laděným snímkem Osobní život díry (2021). Závěrečná diskuze se pak týkala komedie Kdyby radši hořelo (2022), o níž s našimi studenty diskutovali režisér Jan Koloman Rybanský, střihač Alan Sýs a scenárista a pedagog Lukáš Csicsely.

Zvát české tvůrce plánujeme i v tomto školním roce. První promítání v letošním školním roce odstartuje – 2. října v 17:00 – debut Alberta Hospodářského Brutální vedro (2023), jenž získal Zvláštní uznání na MFF Karlovy Vary a jehož režisér, absolvent FTT Panská, přijde na diskuzi po filmu.

Na pravidelné pondělní projekce od 17:00 v našem kinosále tak zveme všechny naše studenty i pedagogy.

 

Další aktuality

Promítačský kurz 2023

Zajímá vás kinotechnika? SPŠST již tradičně nabízí studentům třetích ročníků všech oborů kurz...

Tento web ukládá pouze nezbytné technické či relační cookies pro provoz webu. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné je odebrat. View more
Beru na vědomí