Giffoni 22

12. října 2022

Letos v létě se naši studenti 2. ročníku FTT předmětu FX Karolína Petruchová a Jakub Faltus za doprovodu MgA. Lukáše Klimenta zúčastnili mezinárodního filmového festivalu mládeže GIFFONI 22 ve stejnojmenném městě v Itálii poblíž Neaopole. Karolína a Jakub se zde s vámi podělí o své pocity z akce.

Karolina Petruchová (22G)

Filmový festival Giffoni hodnotím velice kladně, rozhodně je to skvělý zážitek. Organizátoři vybrali vhodné filmy pro mou věkovou kategorii. Čekala jsem, že mě filmy až tak neosloví, každopádně jsem byla mile překvapena většinou snímků.

Mým oblíbeným filmem se stal film „The Sleeping Beast“. Zdánlivě jednoduchý příběh o tom, jak děti dokážou být zákeřné a manipulativní, ale s temnou zápletkou. Další zajímavý film byl „Sonata“ – film o mladíkovi diagnostikovaném autismem. Mladý muž však autismus neměl, byl pouze hluchý. Film tedy pojednává o jeho lásce k hudbě, jeho snem stát se pianistou a jeho rodinné situaci. Dále například komediální film „Brian and Charles“ – Brian, muž středního věku a introvertní vědec, sestaví robota, který se mu stane přítelem. Avšak ve sousedství se najde někdo, kdo na robota dostal zálusk a chce jej ukrást. Film ukazuje na přátelství Briana a jeho robota, Charlese. Tento film zmiňuji proto, jelikož byl až dojemný.

Teď k samotnému festivalu. Program nebyl nudný, avšak mohl být více nabitý. Moderátoři také mohl rozhovory s herci, popřípadě režiséry, lépe překládat do angličtiny pro mezinárodní obecenstvo. Nakonec mi rozhovory velmi často museli překládat mí přátelé. I když jsem většině italských rozhovorů nerozuměla, vypadalo to, že pozvání italští herci a režiséři jsou místní hvězdy, tudíž organizátoři opravdu vybírali osobnosti, které stojí za to vidět naživo. Festival sice měl pár chyb, každopádně to mou pozitivní reakci nesrazí. Poznala jsem spoustu skvělých lidí, jsme doteď v kontaktu. Kdybych mohla, jela bych za nimi příští rok. Tím chci říct, že škola si dala na výběru akcí pro studenty záležet.

Jakub Faltus (21G)

Doživotní, nezapomenutelný a jedinečný zážitek… to je pro mě Giffoni Film Festival. U slova jedinečný bych ještě chvíli setrval, mám již za sebou pár filmových festivalů, ale pro pochopení mých myšlenek uvedu jedno přirovnání. Giffoni není filmový festival, je to rodina, jejíž podstata se zakládá na lásce k filmu a přátelství. Nikdy jsem ve svém životě nepotkal tolik milých, vstřícných a inteligentních lidí, nebojících se diskutovat o někdy složitých myšlenkách děl filmových tvůrců. Měl jsem možnost zhlédnout velice inspirativní díla, ve kterých se snoubila silná dějová linka s velmi precizně provedenou technickou stránkou. Mimo jiné, zde byla také jedinečná příležitost potkat režiséry, herce a zpěváky z celého světa. Moc děkuji, za možnost účastnit se této nezapomenutelné akce a vřele doporučuji všem alespoň jednou zažít kouzlo filmového festivalu Giffoni.

 

Další aktuality

Rakousko, Vídeň

V pátek 3. května se zúčastnilo 49 studentů Technického lycea výchovně vzdělávacího výletu do...

Tento web ukládá pouze nezbytné technické či relační cookies pro provoz webu. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné je odebrat. View more
Beru na vědomí