Nedělní výlet 1.M

21. října 2021

V jedné písni, zpívané Jiřím Schelingerem, se zpívá o tom, že „Nedělní odpoledne stane se pro mnohé chvílí nudy“. To se ale tento víkend netýkalo třídy 1.M, která se svým třídním Ing. Šafránkem a tělocvikářem Mgr. Hadravou prošla známé i neznámé části Divoké Šárky. Sychravé počasí slibovalo smutný den a nízkou účast… Nakonec se naštěstí projevila chuť vidět se i mimo školu a dorazilo 19 studentů! Vycházka vedla po červené turistické značce a na blízké louce jsme svedli souboj o válečnou botu mezi Dolno a Hornošáreckými obyvateli.

V průběhu cesty nás čekalo několik krátkých zastávek, kdy nám znalec místních končin, pan Hadrava, povyprávěl například o setkávání Kramáře s Rašínem a jejich následném pronásledování monarchistickou policií. 

Závěr vycházky oba kantory velmi potěšil, protože při závěrečném loučení padaly otázky typu: „Kdy bude zase podobná akce?“. Na to lze jen odpovědět: „Pokud bude situace příznivá, tak brzo, včetně účasti těch, co nemohli 🙂.

Další aktuality

Výtvarná soutěž

Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady o.p.s. pořádalo výtvarnou soutěž pod záštitou...

Tento web ukládá pouze nezbytné technické či relační cookies pro provoz webu. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné je odebrat. View more
Beru na vědomí