Peněžní podpora pro Moravu

18. července 2021

Snad ke každému občanu naší republiky dolehly informace o moravské tragédii způsobené tornádem. V Nové Vsi, jednom z nejpostiženějších míst, byl zorganizován krizový štáb, ve kterém působí Jiří Janecký, učitel SPŠST Panská, společně s našimi bývalými studenty, kteří natáčejí celovečerní dokumentární film o obcích na Moravě. 

Poptávka po dobrovolnících a odbornících (řemeslnících) neustává. Podle zpráv od našeho kolegy není aktuálně dostatek lidí, aby se pokryly potřeby všech postižených obcí. Proto jsme se rozhodli zprostředkovat transparentní účet, díky kterému bude možné zajistit a zlepšit zázemí pro ty, kteří se rozhodnou přijet pomoci.

Cílem je vytvořit středisko u lůžkového vlaku v Hruškách, kde se ubytovává většinu dobrovolníků. Právě tam bude docházet ke koordinaci a přiřazování dobrovolníků dle akutní potřeby jednotlivých obcí. Peníze budou využity na jejich plné zabezpečení, (míněno např. ubytování, jídlo, pití, rovněž odměna řemeslníkům, kteří staví střechy, komíny a starají se o rekonstrukci domů). 

Peněžní podporu pro Moravu můžete zasílat na transparentní účet: 2502006305/2010

Další aktuality

Energetická olympiáda

V pátek 15. 10. 2021 se konala Energetická olympiáda. Naši školu reprezentovalo družstvo žáků...

Zajímá vás kinotechnika?

SPŠST již tradičně nabízí studentům třetích ročníků všech oborů kurz „Promítač nových...