Peněžní podpora pro Moravu

18. července 2021

Snad ke každému občanu naší republiky dolehly informace o moravské tragédii způsobené tornádem. V Nové Vsi, jednom z nejpostiženějších míst, byl zorganizován krizový štáb, ve kterém působí Jiří Janecký, učitel SPŠST Panská, společně s našimi bývalými studenty, kteří natáčejí celovečerní dokumentární film o obcích na Moravě. 

Poptávka po dobrovolnících a odbornících (řemeslnících) neustává. Podle zpráv od našeho kolegy není aktuálně dostatek lidí, aby se pokryly potřeby všech postižených obcí. Proto jsme se rozhodli zprostředkovat transparentní účet, díky kterému bude možné zajistit a zlepšit zázemí pro ty, kteří se rozhodnou přijet pomoci.

Cílem je vytvořit středisko u lůžkového vlaku v Hruškách, kde se ubytovává většinu dobrovolníků. Právě tam bude docházet ke koordinaci a přiřazování dobrovolníků dle akutní potřeby jednotlivých obcí. Peníze budou využity na jejich plné zabezpečení, (míněno např. ubytování, jídlo, pití, rovněž odměna řemeslníkům, kteří staví střechy, komíny a starají se o rekonstrukci domů). 

Peněžní podporu pro Moravu můžete zasílat na transparentní účet: 2502006305/2010

Další aktuality

Noc filmových nadějí 2023

Vynikající úspěch absolventské práce. Barbora Kučerová a její práce Smíření vyhrála v kategorii...

Můžeš podnikat

[Ing. Šárka Šmejkalová] V rámci vzdělávacího projektu Můžeš podnikat, jehož cílem je propojit...

Belgie 2023

V říjnu osmnáct našich třeťáků absolvovalo první polovinu výměnného pobytu. Vydali se do...

Tento web ukládá pouze nezbytné technické či relační cookies pro provoz webu. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné je odebrat. View more
Beru na vědomí