Za vnukem Jaroslava Haška na Svět knihy 2021

27. září 2021

[Bára Kučerová 3. F] Ve čtvrtek 23. září jsme s naší češtinářkou navštívili prostory Výstaviště Holešovice, kde se konal ve dnech 23. – 26. 9. 2021 26. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy.

Hned po příchodu jsme zamířili do autorského sálu v levém křídle a zúčastnili se besedy k stému výročí vydání světoznámé knihy J. Haška o Josefu Švejkovi. Přednáškou nás provedli tři skvělí „odborníci na Švejka“: Jedním z nich byl hlavní moderátor besedy Marcel Goetz, který pořádá různé akce kolem Švejka za Českou pohádkovou akademii. Poté nám úžasně vyprávěl o Jaroslavu Haškovi historik Radko Pytlík. Do debaty vstupoval i samotný vnuk Jaroslava Haška Richard Hašek. Byli jsme svědky představení největší dřevěné sochy Švejka v Čechách a největší bankovky „Švejkovky“ na světě. Nakonec se někteří z nás účastnili autogramiády a následoval rozchod. Každý tak měl dost času věnovat pozornost knihám a besedám dle vlastního vkusu. A bylo z čeho vybírat!

Tak na Svět knih zase příští rok! Budeme se těšit.

Další aktuality

Logická olympiáda

Každoročně se naše škola účastní Logické olympiády, kterou pořádá Mensa ČR. Tato soutěž je...

Belgie 2022

[Tomáš Urban, 3.H] Od neděle 16. 10. do úterý 25. 10. 2022 se vybraní žáci ze třetích ročníků...

Tento web ukládá pouze nezbytné technické či relační cookies pro provoz webu. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné je odebrat. View more
Beru na vědomí